top of page

Hippo Dil Sınavı

Nedir?

Hippo dil sınavı GateHouse Awards ve Mizzou International desteğiyle 50'den fazla ülkede uygulanan bir İngilizce sınavıdır. Hippo, İngilizce dili vasıtasıyla insanların ve kültürlerin bir araya gelmesini, kaynaşmasını ve diyalog kurmasını hedefler. 

 

 

Kimdir?

Farklı ülkelerden dil okulları, üniversiteler ve ingilizce öğretmenlerinden  oluşan Hippo ailesi 10 yıldır İngilizce sınavlarını uygulamaktadır. Türkiye'de ise Hippo 2017 yılından bu yana ingilizce öğretmenleri ve Hippo'yu destekleyen kuruluşların işbirliği ile sınavlarını uyguluyor. 

 

 

Süreç?

Hippo sınavı 3 aşamadan oluşur: Çeyrek Final, Yarı Final ve Final.

Çeyrek Final okullarda yapılır. Yarı Final ise bizim gözetmenlerimiz tarafından yine okullarda yapılır.

Final sınavına ise finalist öğrenciler ve öğretmenleri Venedik'te katılır. Venedik'teki Final sınavının yol hariç tüm giderleri (konaklama, yeme-içme, Final sınavı katılım) HİPPO tarafından karşılanır. 

Ayrıca Finale giden öğrencilere yakın puan alan öğrenciler için European Qualifiers aşaması vardır. Bu aşamada başarı gösteren öğrenciler de Finale davet edilirler. 

 

 

Kayıt?

Kayıt olmak için öncelikle Kayıt formunu doldurarak sisteme öğrencilerini yüklemek için kullanıcı hesabınızı oluşturunuz. Daha sonra kullanıcı panelinize girerek Öğrenci Ekleme sayfasından öğrencilerinizi tek tek ya da toplu olarak kaydedebilirsiniz. Okullar Hippo'ya minimum 10 öğrenci ile katılabilir. 

 

 

Sınav?

Sınavın tüm aşamaları yüz yüze yapılır. Sınav kitapçıkları ve Listening bölümü için gerekli mp3 ses dosyaları tarafımızdan okulunuza gönderilir. 

Sınav sonuçları yurtdışında değerlendirilerek uluslararası siteye eklenir.

 

 

bottom of page