Hippo Dil Sınavı

Nedir?

Hippo dil sınavı GateHouse Awards ve Mizzou International desteğiyle 40'tan fazla ülkede uygulanan bir İngilizce sınavıdır. Hippo, İngilizce dili vasıtasıyla insanların ve kültürlerin bir araya gelmesini, kaynaşmasını ve diyalog kurmasını hedefler. 

 

 

Kimdir?

Farklı ülkelerden dil okulları, üniversiteler ve ingilizce öğretmenlerinden  oluşan Hippo ailesi 8 yıldır İngilizce sınavlarını uygulamaktadır. Türkiye'de ise Hippo 2017 yılında yine ingilizce öğretmenleri ve Hippo'yu destekleyen kuruluşların işbirliği ile sınavlarını uyguluyor. Hippo'ya destek olmak, temsilci olmak, Sınav Merkezi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

Süreç?

Hippo sınavı 3 aşamadan oluşur: Çeyrek Final, Yarı Final ve Final.

Çeyrek Final okullarda yapılır. Yarı Final ise bizim gözetmenlerimiz tarafından Hippo Sınav Merkezlerinde ya da okullarda yapılır.

Final sınavına ise finalist öğrenciler ve öğretmenleri Venedik'te katılır. Venedik'teki Final sınavının yol hariç tüm giderleri (transferler, konaklama, yeme-içme, Final sınavı katılım) HİPPO tarafından karşılanır. 

 

 

Kayıt?

Kayıt olmak için öncelikle Okul Kayıt formunu doldurarak sisteme öğrencilerini yüklemek için gerekli şifreleri alınız. Daha sonra bu şifre ile Öğrenci Ekleme sayfasından öğrencilerinizi kaydedebilirsiniz. Okullar Hippo'ya minimum 10 öğrenci ile katılabilir. 

 

 

Sınav?

Çeyrek Final sorularını PDF olarak sistemden indirerek öğrencilerine sınavı uygular. Öğrencilerin cevap kağıdını (tek sayfa) taratarak bize yine mail ortamında iletir. Sınav sonuçları yurtdışında değerlendirilerek uluslararası siteye eklenir.