Hippo Dil Sınavı

Nedir?

Hippo dil sınavı GateHouse Awards sponsorluğunda 20'den fazla ülkede uygulanan bir İngilizce sınavıdır. Hippo, İngilizce dili vasıtasıyla insanların ve kültürlerin bir araya gelmesini, kaynaşmasını ve diyalog kurmasını hedefler. 

 

 

Kimdir?

Farklı ülkelerden dil okulları, üniversiteler ve ingilizce öğretmenlerinden  oluşan Hippo ailesi 6 yıldır İngilizce sınavlarını uygulamaktadır. Türkiye'de ise Hippo 2017 yılında yine ingilizce öğretmenleri ve Hippo'yu destekleyen kuruluşların işbirliği ile sınavlarını uyguluyor. Hippo'ya destek olmak, temsilci olmak, Sınav Merkezi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

Süreç?

Hippo sınavı 3 aşamadan oluşur: Çeyrek Final, Yarı Final ve Final.

Çeyrek Final 16-17 Şubat tarihinde okullarda yapılır. 

Yarı Final 16-17 Mart tarihinde Hippo Sınav Merkezlerinde yapılır.

Final sınavına ise finalist öğrenciler ve öğretmenleri Venedik'te katılır. Venedik'teki Final sınavının tüm giderleri HİPPO tarafından karşılanır. 

 

 

Kayıt?

Kayıt olmak için öncelikle okulun Hippo sınav sorumlusu hippocontest@gmail.com adresinden bize ulaşarak sisteme öğrencilerini yüklemek için gerekli şifreleri edinir. Daha sonra bu şifre ile Hippo Uluslararası sitesindeki ilgili alana öğrencilerini kaydeder.

 

 

Sınav?

Çeyrek Final sorularını PDF olarak sistemden indirerek öğrencilerine sınavı uygular. Öğrencilerin cevap kağıdını (tek sayfa) taratarak bize yine mail ortamında iletir. Sınav sonuçları yurtdışında değerlendirilerek uluslararası siteye eklenir.